DANIŞMANLIK ÇALIŞMALARIM

22 yıllık meslek hayatım içinde gördüğüm ve yaşadığım bir çok olay içinde ortak bir nokta vardı! Bir işin nasıl yapıldığı, yürütüleceği konusunda yol ve yöntemleri bir başkasına sorma konusunda ciddi eksikliğimiz, bir başkasından duyulan yol ve yöntemlerle doğruluğu bilinmeden sorunlara yapılan müdehaleler elbet bir öğrenme sürecinin parçası olmasına rağmen işletmelere para ve zaman kaybettiren girişimlerdi...

Kariyer hedefleri içinde tüm çalışanların yakın - uzak, küçük - büyük hedefleri olabilir, olmalıda. Kariyer hedeflerimizi planlarken kendi adıma internette bir danışman aradım bulamadım ya da yeterince derinlemesine arayamadım. Tüm bulduğum danışmanlar belli başlı iş kollarında çalışan yöneticilere hizmet verme konusunda uzmanlaşmışlardı. Bu konuda arayışlarım halen devam ediyor. Kendi alanımda bir danışmana ihtiyaç duyuyorum çünkü, sahip olduğumuz donanım kendi penceremizden yeterli gözükürken, dışarıdan nasıl görünüyor.... Planladığımız hedeflerin somut gerçekler olup olmadığını, çözüm yolu olarak gördüğüm seçeneklerin nitelikleri konusunda yapıcı eleştirilere duyduğum gereksinim. En önemliside içinde bulunduğum çemberin dışından olaylara bakan gözler.

Masaüstü Yayıncılık kapsadığı alan oldukça geniş. Bilgisayar ortamında ön hazırlıkları yapılan tasarımların farklı üretim alanları içinde değerlendirilen bilgileri sonucu, müşterimize sunulan baskılı ürünün üretim prosesine kadar olan tüm aşamalarını kapsadığını söyleyebilirim.

Tüm süreci ben tek başıma yapmıyorum. Hangi konuda kimin uzman olduğunu biliyorum. Hangi konuda neresi daha iyi üretim yapar onu biliyorum. Hangi tasarım projesinde kim daha iyi hizmet verir onu biliyorum. Bir projenin sıfırdan, final aşamasına kadar nasıl gitmesi gerektiği, hangi hazırlık süreçlerinin yapılması gerektiğini iyi biliyorum. Baskı öncesi aşamaları ve baskı tekniklerini çok iyi biliyorum. Kullanılan genel grafik programları ve yaşattıkları sıkıntıları çok iyi biliyorum. Genel deneyimler sonucunda aşağıdaki hizmetleri size veriyorum.

1- Ambalaj Odaklı Çalışmalar
2- Baskı Öncesi Hazırlık Ekibinin Eğitimi
3- Baskı Öncesi Teknik Problemlerin Çözümleri
4- Nitelikli Tedarikçi Araştırması