AMBALAJ ODAKLI

Ülkemizde örneklerine fazla rastlamadığımız bir konuda hizmet veriyoruz. Pazarlama müdürlerimiz deneyimleri olmadığı halde, otoratilerinin sarsılmaması için her konuyu bilir edasıyla tasarım süreçlerinin tümünü yönetmeye kalktıklarında kendilerini ve markalarını gülünüç duruma düşürdüklerini biz biliyoruz. Biz, işin mutfağında olan, neyin ne olduğunu rahatlıkla gören, bilen görünmeyen çalşınlarız.


Ambalaj Tasarım Süreç Danışmanlığı: Ambalaj üretim prosesleri olarak çok çeşitli üretimlere ihtiyaç duyar. Bir projenin farklı birimleri ofset, rota gravür, can baskılar, flekso, vb. ihtiyaç duyabilir. Yapılan ambalaj tasarımlarının büyük bir çoğunluğu ilgili proseslerde üretilemeyecek bir durumda hazırlanır. Baskı sistemlerine uygun olmayan tasarımlar müşteri kaybettirecek duruma gelebilir, tedarikçileri zor duruma düşürerek müşteri ve tedarikçi arasında istenilen verimlilikte baskının yapılmamasına neden olur.

Ambalaj Tasarım kararları ya da var olan ambalajın değişim kararları çok ciddi düşünülerek alınması gereken dönemeç noktalarıdır. Amerikada bir ambalaj tasarım değişikliği 3-4 yılın ardından yapılırken ülkemizde çok daha sık aralıklarla bu değişiklikler yapılmakta. Ülkemizde özellikle ilgili bölümdeki yönetici değişikliği beraberinde var olan ambalajların değişim projesi de beraberinde geliyor ki büyük bir oranda hatalı bir süreçtir bu. Biz bu konuda gerekli bilgilendirmeleri size yapıyoruz. Devletlerin adlandırdığı KIRMIZI KİTAB’ı ambalajlarınız için hazırlıyoruz.

Ambalaj Tasarımına ihtiyacınız var, bu tasarım projesini kiminle yapacağınız, hangi maliyetlerle üretileceği, ne kadar zaman içinde üretileceği konusunda size araştırma raporlarımızı sunuyoruz. Dilerseniz ambalaj odaklı tüketici araştırmaları konusunda uzman şirketlerle bir araya gelerek ambalaj tasarım öncesi ve sonrası yapılması gereken tüketici araştırmalarını yönetiyoruz. Ambalaj tasarım projeniz ile birlikte var olan kurumsal kimliğiniz analiz edilir. Kurumsal kimliğiniz var olan tasarım projesini kapsayacak, yönetecek, kaldırabilecek yönde mi, tamamlanması gereken eksik bölümler var mı, yeni ürünlerinizin kurumsal kimliğinizle ilişkilendirilmesi gibi önemli konular bu safhada önümüzde duran önemli bir problemdir.

Ambalaj hazırlandı, farklı birim değerleri, promasyon ürünleri üretilecek. Aynı tasarım kalitesinin diğer baskı proseslerinde olması için baskı öncesi hazırlık süreçlerini tamamlıyoruz. Aynı renk değerlerinde, yakın baskı kalitelerinde ürünlerin üretilmesini denetliyoruz. Ambalajınızın raflarda daha çekici olabilmesi için kullanılacak

Ambalaj odaklı tasarım aşamasından, rafa girenekadar olan süreçte aktif rol üstlenerek pazarlama startejelerinize uygun bir ürünün çıkması adına alanında uzman olanlarla sizleri bir araya getirerek süreçi tamamlıyoruz.

Rakip analizleri, yerli yabancı rakip markalar, ambalaj tasarım trendleri, tüketici araştırmaları, fokus gruplar, maket çalışmaları, tedarikçi araştırmaları, maliyet analizleri, ürünlerinizin kategori analizleri, markanızın genişleyen ürün gamı içinde izlenmesi gereken stratejiler....

• Ambalaj tasarım araştırması
• Ambalaj malzeme araştırması
• Tedarikçi araştırma ve bulma
• Fiyat, Maliyet araştırma
• Müşteri Tedarikçi, Müşteri Ajans ilişkilerinin yürütülmesi, yönetilmesi.
• Konsept ambalaj projesi için araştırma