ambalajrepro

- FLEKSO ve TIFDRUK BASKIDA REPRO AŞAMASI (Süresi 135 Saat)
Özellikle klişe, renk ayrım, baskı öncesi hazırlık bölümlerinin bilmesi gereken en önemil konular bir araya getirilmiştir. Bu eğitimde Illustrator, InDesign, PDF, Photoshop programları kullanılacaktır. Müşteriden gelen işlerin kontrol noktaları, inceleme raporunun nasıl alınacağı, nereden işe başlanarak hangi aşamalardan geçirileceği gösterilecektir. Flekso ve Tifdruk için dikkat edilmesi gereken noktaların altı çizilerek bilgilendirme yapılacaktır. Renk Yönetimi konusuna kısa bir griiş yapılarak bu konunun önemi örnekli olarak aktarılacaktır. Bu eğitimin ardından ortaya çıkan ihtiyaç ve gereksinimlere göre ayrıca devam edilebilir.

Illustrator Eğitim: 25 Saat
InDesign Eğitimi: 15 (İlgili Bölümler)
Photoshop Eğitimi: 30 Saat
PDF: 15 Saat
Flekso: 10 Saat
Tifdruk: 10 Saat
Proje: 20 Saat
Renk Yönetimi Giriş: 10 Saat

1462_350x237

- FLEKSO BASKI ÖNCESİ (Süresi 30 Saat)
Flekso baskı öncesi aşamada şişirme özellikleri, renk düzletme ve doku tamiri, klişe özellikleri ve basma oranları, baskı teknikleri ve olası problemlerin sıralanması ve çözüm yollarından oluşan bir eğitimdir. Illustrator, InDesign, Photoshop, Acrobat PDF programlarının ilgili özelliklerinin projelendirilerek zenginleştirilmiş bir eğitimdir. Bu eğitim için Adobe Programlarını orta düzeyde kullanma bilgisi gerekmektedir. Bu eğitimin daha ileri versiyonları hazırlanabilir. Özellikle Photoshop programıyla Renk İşleme, Alpha Channel, Seçim teknikleri konuları eklenerek daha zengin ve detaylı bir eğitime dönüştürülebilir.

- TİFDRUK BASKI ÖNCESİ (Süresi 30 Saat)
Tifdruk baskı öncesi aşamada şişirme özellikleri, renk düzletme ve doku tamiri, silindire göndermeden önce yapılması gereken son hazırlıklar, baskı teknikleri, olası problemlerin sıralanması ve çözüm yollarından oluşan bir eğitimdir. Malzeme yapılarına bağlı olarak beyaz planı hazırlama, malzeme yapısına göre özel şişirme, traping kurallarını uygulama, temel renk düzeltme işlemlerini uygulayarak öğrenme imkanınız olacaktır. Illustrator, Photoshop, InDesign, PDF üzerinde ilgili konuların kullanım amacına yönelik özelliklerini özel hazırlanmış projeler üzerinde uygulayarak öğrenme şansınız olacaktır.

Bu eğitim daha da ileri bir özelliğe dönüştürülebilir. Photoshop programında Renk Düzeltme ve İşleme, Seçim Teknikleri, Alpha Channel Konullarını öğrenek 4 renkli bir fotoğrafı özel renklere ayırma, spot renklerle çalışma vb. konularla zenginleştirilebilir.

6a00d8345250f069e201156ffeaefa970c-550wi


bireyselkurumsalegitimnoti

BİREYSEL EĞİTİMLERE DAİR
Eğitimler Bireysel ve Kurumsal olarak iki ayrı şekilde fiyatlandırılır. Bireysel eğitimlerde, kursiyerler kendilerini temsilen 1 ila 3 kişi arasında olurlar. Fiyatlandırmaların tümü tek bir kursiyere göre yapılmıştır. Birden fazla kursiyer olduğunda fiyatlarda kişi başına düşen ücrette indirim yapılır. Bu oranlar tümüyle karşılıklı konuşma ile belirlenir. Bireysel kursiyerler eğitim bedellerini tercih ederlerse kredi kartıyla ödeyebilirler.

Bireysel eğitimlerde, fiyatlandırmada, verilen tüm rakamlar eğitimlerin Ceyhun Akgün'ün belirlediği yere göre yapılmıştır. Eğitimler Kursiyerin belirlediği yerde olması durumunda ders saat ücretine 5 ila 10 YTL ulaşım mesafesine göre eklenir. Bu durum Kurumsal eğitilerde de aynen geçerlidir. Bireysel eğitimlerde, ilk 5 dersin ödemesi peşin taleb edilir. Sonrasında duruma göre konuşularak belirlenir.


KURUMSAL EĞİTİMLERE DAİR
Kurumsal Eğitimler'de kişi sayısı önemli değildir. Tek bir oturumda ve eğitim ortamında kurumun tüm çalışanlarıda olabilir, tek kişide. Eğitim sırasında bir kişiylede ders yapılabilir, 10 kişi ilede. Fiyatlandırma, ödeme koşulları önceden yapılan sözleşmeyle belirlenir. Rakamlar istenilen teklifte açıklandığı gibidir. Eğitim başlamadan önce, anlaşılan ders saatinin %30'u peşin alınır, geri kalanı sözleşmeyle belirlenir. Kurumlar için, ileri bir tarihte yapılan karşılıklı anlaşmanın sağlanması ve o tarihlerdeki eğitim günlerinin rezervasyonunun yapılabilmesi için mutlaka ön ödeme alınması gerekmektedir. Bu ödenen rakam baki kalmakta, tarihler değişmesi durumunda yanmamaktadır. Ödenen rakam geçerliliğini sağlamakta sadece kurum tümüy vaz geçmesi durumunda geçerliliğini kaybetmektedir.

Kurumsal eğitimlerde, şirket çalışanları için ayrıntılı performans değerlendirmesi taleb edilebilir. Eğitim sırasında günlük notlar alınarak eğitim sonunda ilgili yöneticiye verilir.

İstanbul il dışında gerçekleşecek bireysel ve kurumsal eğitimlerde özel bir anlaşmaya tabiidir. İstanbul il dışında yapılacak eğitimlerde yol masrafı ve konaklama kursiyerlere ya da kuruma aittir.